Merhaba! Hello! Hej!

Merhaba!

Burası beynimi, kalbimi, ruhumu boşalttığım minik bir hafifleme alanı. Tutarsız, meraklı, karmaşık bir ruh halinde, hayat denilen bu keyifli yolculukta minik patikalarda kendimi keşfetmek ve yeni patikalar yaratmak çabasındayım. Biraz dikkatim dağınık, çoklukla mutluyum, yeni şeyler denemeye, yeni kişilerle tanışmaya, yeni sarılmalara büyük bir merakım var, ama bunların orta yerinde ağacın dalına vuran ışığı ya da bir kelebeği izlemek için her şeyi bırakıp unutabiliyorum da. Yogayı, yoga eğitmeni olmayı, yoga öğrencisi olmayı (genel olarak öğrenci olma halini) çok seviyorum. Yine de bazen en sevdiğim şeylerden nefret ettiğim anlar da olabiliyor :) Bu yolculuğa, aileme, arkadaşlarıma, hayatımda bugüne kadar yer almış ve bana ufacık bir şey dahi katmış tüm insanlara, beni etkilediğini aklının ucundan bile geçirmeyen ancak ufak bir şarkıda, yol kenarındaki bir yaprakta hatırladığım kişilere, iyisi ve kötüsüyle bulunduğum yere gelmemi sağlamış tüm deneyimlere şükran ve aşk duyuyorum.

Ayrıca, söylemek bazen zor gelse de, ben bir tasarımcıyım ve bir sosyal girişimciyim. Yaptığım işten keyif alıyorum ve mutlu oldukça daha iyi olabileceğimi hissediyorum. Şu anda Eşya Kütüphanesi isimli bir sosyal girişimin kurucu ortağıyım, Ankara’da 3 kedi ve 1 köpek için ev sahibiyim, deneysel takılarak kendimi ve hayatı anlama çabasındayım, yeni tarifler denemeye, bağlama öğrenmeye, yaratma korkumu neşeyle yenmeye ve saçımın rasta oluşunu sabırla izlemeye çalışarak yaşayan çıplak ayaklı, dağınık saçlı, kocaman gülüşlü ve kocaman kalpli bir kız çocuğuyum.

Tüm bu bilgiler gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bilgiler olabilir. Gecenin bir vakti turkuaz tırnaklarımın ucundan dökülen kelimeler olabilir buradaki herşey. Hayatla ilgili herhangi bir konuda sohbet etmek istersen en sevdiğin yazının altına bir yorum bırak düzgünce katlayarak. Bir gece gizlice o kağıdı okuyacağım ve ben orada olacağım..

Yaşasın hayat!

Hello!

This is the place where I empty my mind online to get some peace of mind offline. I am confused soul, trying to find and make paths through this exciting journey. I am scatterbrained, mostly happy, love to try out new things, though get distracted by something else in the middle and start following a butterfly. I love being a yoga instructor and being a yoga student. I just love being a student in general. But there are also times that I hate the things I like the most. I love this journey, my family, friends and all the people that have ever been in my life, teaching me the tiniest thing, people who never ever thought that influenced me, yet that cross my mind on a walk home or listening to music.

I am also a designer, enjoying the work I do, trying to get better at it by being happier with it. Currently I am the co-founder of a social startup (Eşya Kütüphanesi), house sitting 3 cats and a dos in Ankara, an experimentalist, trying new recipes and letting my hair dread, a designer overcoming her illustrator fear joyfully and a bare foot girl with messy hair, a huge smile and a huge heart.

All this information may be completely detached from reality, written late at night with teal fingernails. If you want to chat about anything in life, write a comment to your favorite post, and I’ll be there..

Yay for life!

Hej!

Nej.. Jag kan inte skriva pa Svenska har, men det ar riktigt rolig att försoker :) Las mer upp i “English” text :)

ayse

 

Advertisements

4 thoughts on “Merhaba! Hello! Hej!

    1. Hemen düzelttim grammernazim, ben de senin her yerde yanımda olmanı çok seviyorum! (grammer nazi ayrı yazılsa da birleşik olunca gremlinimsi bir havası olması elimi boşluktan uzaklaştırdı :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s